Niedziela Chrztu Pańskiego – 2019 r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Dzisiaj o g. 16:00 nabożeństwo fatimskie oraz spotkanie ŻR w salce.

3. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni: poniedziałek – 14:00 – Dobrzyca od p. Siciaków do p. Głodny, wtorek – 14:00 – Strzepowo od końca do szkoły, środa – 14:00 – Strachomino od p. Kret do p. Litwin, czwartek – 14:00 – Strachomino od. początku do p. Gołuchowskiej, piątek – 14:00 – Strachomino od p. Satro do p. Sobierajów, sobota – 10:00 – Wierzchominko, niedziela – 14:00 – Dobrzyca kol. za Alpą.

4. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem “Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

5. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, “aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.

6. Intencje mszalne, prasa.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Jechna i śp. Mirosława Pecynę. Wieczny odpoczynek…..